Synchronizacja cennika

Funkcja ta pozwala na zaimportowanie cennika towarów na podstawie cen w sklepie. Funkcja ta może mieć wiele zastosowań począwszy od orientacyjnej, jeśli mamy wiele punktów sprzedaży i chcemy mieć szybki wgląd w ceny towarów w kilku sklepach. Można za pomocą tej funkcji modyfikować cennik podstawowy na podstawie cen, które ustalamy w sklepach – zarządzamy ceną w jednym miejscu. Itd.

Synchronizacja cennika pobiera ceny zgodnie z zasadami przyjętymi w oprogramowaniu danego sklepu internetowego. Tj. niektóre sklepy potrafią w odpowiedzi z listą towarów podać aktualnie obowiązującą cenę. Inne natomiast podają tylko cenę, która znajduje się w katalogu. Podczas synchronizacji cena odczytana ze sklepu nie jest w żaden sposób modyfikowana.

Zgodnie z parametrem Parametr „Nazwa cennika” modyfikowane są ceny towarów w cenniku wg ceny towaru w aukcji. Ceny są tylko modyfikowane. Jeśli dany towar nie występuje w cenniku to jego cena nie będzie do niego wprowadzana. Pozwala to na synchronizację wielu cenników w różnych konfiguracjach przy wielu sklepach.

Synchronizacja cennika może również modyfikować ceny podstawowe sprzedaży zapisane w definicji towaru jeśli w parametrze wskazującego na cennik wybierzemy wartość „<wg definicji towaru>”.

Jeśli w DGCS System zdefiniujemy nowy cennik ze wszystkimi towarami i cenami 0.00 to w wyniku synchronizacji tego cennika wprowadzone zostaną do niego ceny towarów znajdujących się w sklepie a pozostałe ceny w cenniku nie będą modyfikowane i pozostaną zerowe.