Synchronizacja z PrestaShop

Moduł dodatkowy do aplikacji DGCS System – Magazyn pozwalający na synchronizację danych pomiędzy wskazanym sklepem PrestaShop a bazą danych aplikacji Magazyn. Pozwala na synchronizację z wieloma sklepami PrestaShop. Umożliwia automatyzację najczęściej wykonywanych czynności w sklepie PrestaShop tj. przenoszenie zamówień do systemu magazynowego oraz aktualizacji cen i dostępności produktów po stronie sklepu na podstawie magazynu.

Zakres wymiany danych jest konfigurowany i zawiera:

Klienci – dane wszystkich klientów zarejestrowanych w sklepie PrestaShop przenoszeni są do kartoteki klientów DGCS System. Klienci, którzy kupili bez rejestracji nie będą synchronizowani ale pojawią się w danych zamówień.

Zamówienia – dane zamówień zapisanych w sklepie PrestaShop pojawiają się w kartotece zamówień DGCS System. Posiadać będą dane kontrahenta, listę zamówionych towarów oraz pozycję wybranego sposobu dostawy wraz z jej kosztem. W danych zlecenia otrzymujemy również rodzaj wybranej płatności, dostawy oraz status po stronie sklepu.

Produkty – dane towarów widocznych w magazynie DGCS System z uwzględnieniem wskazanego cennika są synchronizowane ze wskazanym sklepem PrestaShop. Dla istniejących już towarów w PrestaShop aktualizowana jest cenna zgodnie z cennikiem DGCS System oraz stan w danym magazynie.

Cennik – pobieranie danych na temat cen towarów w sklepie PrestaShop i ich zapis do cennika w magazynie.

Definicje towarów – napełnianie kartoteki towarowej danymi ze sklepu PrestaShop.

Specyfikacja

Obsługa PrestaShopw wersji1.4.6.2, 1.4.11.0, 1.5.2.0, 1.5.6.1, 1.6.0.2, 1.7.1.1, 1.7.4.1, 1.7.4.2, 1.7.7.7, 8.0.2
Zakres wymianyKlienci (PrestaShop → DGCS System)
Zamówienia – zakupione towary, dostawa (PrestaShop → DGCS System)
Produkty (DGCS System → PrestaShop)
Cennik i definicje towarów ( PrestaShop → DGCS System)
Obsługiwana ilość sklepów/widoków PrestaShopNieograniczona

Prosimy o kontakt, jeśli posiadają Państwo sklep w innej niż podana wersji. W wielu wypadkach różne wersje potrafią być w wymaganym przez synchronizację zakresie kompatybilne. W niektórych wypadkach dzięki drobnym modyfikacjom potrafimy dostosować synchronizację do innych wersji sklepu.